3 věci, které kdybyste věděli, usnadnily by vám život s půjčkou

Co musíte vědět před žádosti o půjčku

Je zajímavé, že se ve společnosti rok od roku objevuje čím dál tím více odpůrců půjček. Je sice pravda, že už spousta nepoctivých poskytovatelů připravila mnoho lidí o jejich úspory, ale nachází se zde také velká část těch, kteří chtějí touto pomocí lidem usnadnit život. V tomto článku vám proto poradíme 3 věci, které vám usnadní život s půjčkou.

1. Půjčujte si jen v krizových momentech

I když to nemusí být zrovna váš případ, existuje spousta lidí, kteří si půjčují proto, že prostě můžou. Nečiní tak proto, že by zrovna byli v nějaké finanční nouzi. Prostě je teď výhodná nabídka, tak ji přijmou. To ale nikdy nedělejte! Pokud zrovna nemusíte, prostě si nepůjčujte. Vyhnete se tak případným problémům.

2. Půjčujte si na nejkratší možnou dobu

Druhou radu jste už možná několikrát četli, ale my ji zde pro jistotu zopakujeme. Půjčujte si pouze na nezbytně dlouhou dobu. Nikdy půjčku neprodlužujte jen proto, že budete místo 2 000 Kč měsíčně platit 500 Kč. I když se vám splátky výrazně sníží, spočítejte si přeplacenou částku a protočí se vám panenky.

3. Dobře počítejte

Víme, že matematika není zrovna nejoblíbenější předmět ve škole, ale tady jde o vaše peníze. Proto nyní zapomeňte na předsudky a pochybnosti a započítejte se do všech možností. Jen tak doopravdy zjistíte, zda si půjčujete výhodně a zda nepřeplatíte třeba 100 % z půjčené částky. Věřte nám, že díky tomu budete mnohem klidněji spát.

Rada na závěr

A nakonec poslední rada – nevěřte nikomu jen svému úsudku. Možná vás totiž při výběru finanční instituce bude někdo odrazovat od toho či onoho subjektu, to ale neposlouchejte! Řiďte se jen tím, co je napsáno ve všeobecných obchodních podmínkách, ve smlouvách a v oficiálních prospektech. To jsou věci, které by vás měly zajímat. Všechno ostatní je pouze reklama!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*