5 zálkadních výhod konsolidace půjček

Nápis na lísku "konsolidace".

Konsolidace má mnoho výhod, pro které se jí vyplatí zvážit, byť jen u dvou půjček u různých poskytovatelů. I proto ji dnes nabízí téměř každá banka a soukromá společnost, která se zabývá přímo poskytováním půjček.

1. Finanční úspora

Konsolidace půjček každému potenciálnímu žadateli přinese výrazné úspory. Je téměř nemožné, abyste jejím prostřednictvím vůbec nic neušetřili, jelikož takto platíte dvoje poplatky za vedení úvěru, za jeho čerpání nebo za pozdní úhradu. Díky konsolidaci by se z těchto poplatků stal pouze jeden a možná i ten by vám byl odpuštěn.

Zde totiž hodně záleží na tom, jakého poskytovatele si pro svou půjčku vyberete. Dříve totiž byly poplatky velmi moderní záležitostí a vyskytovaly se téměř u všech půjček. Dnes od nich banky i finanční společnosti pozvolna upouštějí. Navíc pokud jsou vaše půjčky již několik let staré, vyplatí se je aktualizovat i kvůli výhodnější úrokové sazbě.

2. Úpravy v půjčce pro lepší přehlednost

Úpravami ve svých půjčkách a jejich spojením do jednoho produktu dosáhnete lepší přehlednosti. Například dojde ke sjednocení termínu splatnosti, který si budete moci libovolně nastavit tak, aby nejvíce odpovídal termínu vaší výplaty. Nestane se tedy, že byste na splátku půjčky už neměli potřebné prostředky nebo že byste zameškali hned dvě splátky.

Upravit si můžete také podmínky ručení a další záležitosti ke splácení. Konsolidací totiž získáte úplně jiný a mnohem flexibilnější úvěr. Například se už obejdete bez doložení příjmů nebo se nebude při posuzování vaší půjčky nahlížet do registrů dlužníků.

3. Možnost předčasného splacení nebo navýšení půjčky

Jakmile se rozhodnete pro převedení svých půjček k jinému poskytovateli, můžete si je začít libovolně upravovat. Ten vám pravděpodobně nabídne částku, jakou si zde můžete půjčit a pokud vám zůstane ještě nějaká rezerva, umožní vám si půjčku i navýšit.

Při navýšení tak můžete dosáhnout maximálního limitu, který poskytuje. K maximální půjčce se může vyžadovat doložení příjmů nebo osoba spoludlužníka. Vždy to ale závisí na individuální domluvě s poskytovatelem. Zároveň můžete část půjčky doplatit, pokud máte potřebné prostředky. Jestliže u konkurenční společnosti byla vaše půjčka fixovaná nebo se dala splatit pouze s dalším poplatkem, je to jistě příjemná změna.

4. Bez zajištění nemovitostí

Většina konsolidovaných půjček nevyžaduje žádné záruky. Samozřejmě ale záleží na tom, v jaké výši půjčky konsolidujete. U běžných úvěrů do 1 000 000 Kč není nutná zástava nemovitosti, často se ale požaduje spoludlužník. Pokud tedy například čerpáte půjčku v hodnotě 500 000 Kč zajištěnou nemovitostí a k ní ještě spotřebitelský úvěr na 100 000 Kč, můžete tyto dva produkty pohodlně spojit do jednoho a nemovitost z ručení vyškrtnout. Taková půjčka pro vás bude jistě mnohem flexibilnější a bude rovněž představovat menší riziko pro váš rodinný rozpočet a celkově vás nedostane do bezvýchodné situace.

5. Široký výběr ze škály produktů

Konsolidaci půjček a úvěrů dnes nabízí celá řada poskytovatelů a díky vysoké konkurenci si ji můžete vždy sjednat pouze za výhodných podmínek. Z nebankovních produktů je známá například konsolidace půjček od Home Credit.

Co se týká banky, tak můžete požádat třeba u GE Money Bank, u UniCredit Bank nebo u Raiffeisenbank. Určitě si tyto produkty pečlivě prověřte a podívejte se na jejich webové stránky, abyste se sami nejlépe přesvědčili, co vše vám mohou nabídnout.

1 Comment

  1. Dobry den. Mel by jsem zajem o uver (konsolidaci) v castce 600000 nebo 650000kc bez registru a bez zastavy. Je mi od srpna 70 let, jsem v duchodu a pracuji na HPP. V pripade nutnosti spoludluznik by mohla byt manzelka 67 let a je v duchodu. Muj tel: 739258709 manzelky:605146778

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*