Hypotéka u České spořitelny od 2,89 % p.a.

Hypotéka u České spořitelny od 2,19 % - ilustrační foto

Vývoj úrokových sazeb u hypoték pro vás neustále monitorujeme. Dnes jsme se podívali na zoubek hypotéce od České spořitelny. Ta už bohužel nejde pod 2,5 %. Kolik tedy budete splácet? Kolik celkově přeplatíte? A kolik si můžete půjčit? To všechno najdete právě zde.

Dnes je podstatná hodnota nemovitosti

Už dávno jsou ty tam doby, kdy jste se rozhodovali, kolik si půjčíte, jen podle nacenění služeb stavební společnosti a ceny materiálu. Dnes už je hodnota nemovitosti naprosto klíčovou položkou. Jakou má tedy hodnotu? Bez této informace se nemůžeme posunout dále.

Řekněme tedy, že hodnota vaší nemovitosti je 1 400 000 Kč. V tomto případě si můžete půjčit až 1 120 000 Kč, což 80 % z hodnoty nemovitosti.

Doporučujeme: Vyberte si nejvýhodnější hypotéku na trhu. Online srovnání hypoték 2019.

Jak to udělat, aby byla hypotéka skutečně hodně výhodná?

Dále je potřeba zhodnotit, jak dlouho budete chtít splácet. Vždy pamatujte na to, že čím kratší dobu budete splácet, tím výhodnější půjčka bude. Proto zvolíme splácení pouze po dobu 15 let.

A nakonec musíme zvážit fixaci hypotéky. Ta buď učiní hypotéku na dlouhou dobu nevýhodnou anebo na dlouhou dobu nejvýhodnější svého druhu. Proto se doporučuje střednědobá fixace, která vás příliš nezatíží. Fixaci zvolíme na 5 let.

Recenze: Česká spořitelna – půjčka až do 800 000 Kč na až 120 měsíců.

Splácet budete…

Pokud vezmeme v potaz všechny výše popsané proměnné, budete u České spořitelny splácet 7 698 Kč měsíčně. To znamená, že nakonec přeplatíte 265 640 Kč. To ovšem počítáme se současnou výší úrokové sazby.

U České spořitelny tedy není hypotéka úplně nejvýhodnější. Jiné banky totiž nabízí i zajímavější možnosti. Na druhou stranu je Česká spořitelna otevřenější co se týče podmínek pro získání úvěru. To pro vás může být za jistých okolností důležitější než celková splacená částka.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*