Jak funguje a proč je výhodná kreditní karta

Ilustrační foto: Kreditní karta

Jestliže přemýšlíte o zřízení kreditní karty, nemusíte chodit daleko do své banky, za velmi výhodných podmínek vám ji totiž nabídne i soukromá finanční společnost Cofidis. Její kreditní karta je báječnou alternativou ke všem půjčkám z její nabídky. Možnost čerpání finančních prostředků je zde individuální – záleží pouze na vaší vlastní bonitě. Výhodou je, že revolvingový úvěr (neboli kreditní kartu) máte jednou schválenou a čerpáte ji opakovaně. Po uhrazení vypůjčených peněz tedy nemusíte o úvěr žádat znovu.

Kreditní karta na vaše drobné nákupy

Kreditní karta je skvělým prostředkem, jak si můžete dopřát i to, na co zrovna nemáte peníze k dispozici. Jestliže nechcete čekat, až vám přijde výplata, nebo když víte, že dříve než do příštího měsíce požadované peníze neušetříte, může vám kreditní karta opravdu skvěle posloužit – jako půjčka před výplatou. Při placení ji využijete běžně jako kteroukoliv jinou platební kartu. Dokonce můžete vybírat i peníze z bankomatu. Jakmile budete chtít hotovost na kreditní kartu vrátit, převedete ji ze svého běžného účtu. Je to velmi jednoduché.

S kreditní kartou se vám nabídnou nové možnosti a příležitosti. Už vás přestanou trápit neodkladné výdaje, na jejichž úhradu byste si jinak museli vyřídit extra rychlou půjčku. Sbohem dáte také veškerým neočekávaným výdajům, přicházejícím bez ohlášení. Váš život tak bude díky kreditce mnohem klidnější, jelikož se oprostíte od zbytečných finančních starostí, které vás dosud tak zatěžovaly.

Rychlým splacením se vyhnete vysokým úrokům

Úroková sazba u kreditní karty činí až 20 % ročně. Nejedná se tedy z tohoto pohledu o žádnou velmi výhodnou nabídku. Co je na kreditní kartě však unikátní, je její bezúročné období. To znamená, že když peníze splatíte během jednoho měsíce (bezúročné období je specificky dlouhé – může být delší i kratší), tak neplatíte žádné poplatky. Navíc můžete získat i příjemný bonus, díky kterému se vaše kreditní karta rázem přemění ve spořící produkt. Bonusy u kreditních karet jsou závislé na jejich poskytovateli. Proto než si vyberete konkrétní kartu, určitě si svou volbu dobře promyslete.

Nebankovní půjčka jako alternativa ke kreditní kartě

Dokud kreditku nemáte zařízenou, můžete čerpat některou z nebankovních mikropůjček, které jsou často do 5 000 Kč poskytovány novým klientům zcela zdarma. I při opakovaných žádostech mají tyto malé půjčky své výhody, například v podobě příznivějšího úročení nebo nižších poplatků. Co se týká splatnosti, tu si musíte hlídat u každého úvěrového produktu. Zde je zpravidla jednorázová po 30 dnech.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*