Jsou kreditní karty stále oblíbené? Kde sehnat tu nejvýhodnější?

Ilustrační foto: Kreditní karta

Kreditní karty stále nejsou přežitkem. Mezi lidmi je stále spousta zájemců, kteří rádi nakupují na dluh. Nemusí utrácet vlastní peníze, ale na své nákupy si vypůjčí. Pokud peníze navíc stihnou vrátit zpět, nic za výpůjčku neplatí. Často se také dostanou do zajímavých bonusových programů, které jim nabídnou atraktivní slevy. Přečtěte si, co je nové u kreditních karet a co se naopak vůbec nezměnilo. Máme pro vás také doporučení konkrétních produktů.

Máte kreditní kartu? Pozor na exekuci

Na začátku letošního roku informoval Nebankovní registr klientských informací o tom, že celkem 133 000 kreditních karet má evidovaný závazek po splatnosti. Z celkového množství 1,8 milionu je to poměrně velké číslo. Lidé se před pořízením kreditky často nechají zlákat na výhodné podmínky a zajímavé bonusy. Pak ale kartu nepoužívají a odloží ji.

Ta je po určitou dobu zdarma. Například však po roce jsou již účtovány poplatky, které tedy klient neuhradí. Pokud tedy nějakou kreditní kartu máte, aktivně ji využívejte. Když už ji nechcete, raději ji zrušte. Spolehlivě se tak vyhnete záznamu v registru nebo dokonce exekuci.

Poplatky na kreditních kartách nejsou malé a spoustu lidí překvapuje, jak vysokou částku musí zaplatit. A kdy se tyto dluhy provalí? Na závazek se nejčastěji přijde tehdy, když klient žádá o hypotéku nebo o jiný větší úvěr a nahlíží se přitom do registrů dlužníků. I taková nepoužívaná kreditka může však nepříjemně zkomplikovat žádost o budoucí úvěr.

Bonita žadatele se často výrazně sníží a ten pak potřebuje pro získání půjčky spoludlužníka nebo ručitele. Dluh na své kartě tedy nikdy neignorujte, protože nezmizí, nýbrž se bude postupně stupňovat.

Srovnání kreditních karet

Moderní kreditní karty dnes nabízejí možnost online i osobního sjednání. Především získání kreditní karty přes internet je velkým krokem vpřed. Když jste například na mateřské nebo máte náročné zaměstnání a nemáte čas zajít osobně do banky, tak takovou kartu rozhodně oceníte.

Součástí kreditních karet je dnes často pojištění zneužití karty, pojištění nakoupených věcí, cestovní pojištění pro cesty do zahraničí nebo bonus, který získáte při nákupu buď na kreditku nebo na svůj účet.

Jakou kreditní kartu si tedy vybrat? Jaká je momentálně nejvýhodnější? Kreditní karty nabízejí banky i soukromé společnosti a výběr je velmi individuální. Každý z nás má totiž jiné požadavky, dle kterých hodnotí jednotlivé parametry. Někomu záleží na délce bezúročného období, jiný požaduje minimální úrok a někdo zase ocení velkorysý limit.

  • MONETA Money Bank MoneyCard Smart – Jedná se o nejdostupnější kreditní kartu od MONETY. Tato kreditní karta nabízí standardní bezúročné období v délce 50 dní a maximální úvěrový limit 300 000 Kč. Vedení karty je zdarma při obratu nad 3 000 Kč měsíčně, jinak platíte 49 Kč každý měsíc. S kartou se pojí akce u obchodních partnerů programu bene+ a vy tak nakoupíte až s 30% slevou.
  • Kreditní karta České spořitelny – Tato kreditní karta je rovněž velmi oblíbená. Nabízí bezúročné období v délce 55 dní a stejně jako předchozí typ karty i vedení zdarma při obratu nad 3 000 Kč. K jedné kartě obdržíte další tři kopie zdarma a například z každé platby kartou na internetu obdržíte až 1 % zpět. Úrok se pohybuje v rozmezí od 12 do 24 %.
  • mKreditka od mBank – Kreditní karta od mBank disponuje bezúročným obdobím o délce 54 dnů. Peníze zpět získáváte prostřednictvím programu MasterCard Priceless Specials. Maximální úvěrový limit činí 150 000 Kč, úrok je 23,8 % a při minimální měsíční platbě 500 Kč je vedení karty zdarma.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*