Kdy se vyplatí sjednat novou pojistku?

Nejvýhodnější čas na pojištění

Chcete ušetřit na pojištění? Kdy je proto vhodná doba pro změnu pojišťovny a pojistky? Možná vás to překvapí, ale právě na správné chvíli, kdy si změníte pojistku, hodně záleží. Můžete tak totiž ušetřit i tisíce korun za rok.

Kdy je tedy ta správná chvíle?

Podle mnohých odborníků, kteří se pojištěním každodenně zabývají a také ho dlouhodobě sledují, je nejvhodnějším momentem pro změnu pojistky chvíle, kdy se vám výrazně nezhoršil zdravotní stav, nemusíte mít důvod zůstávat u staré pojišťovny a kdy vámi vybraná nová pojišťovna zrovna nabízí nějakou slevu či akci. Změnu pojistky je ale vždy potřeba dobře zvážit a ideálně se poradit s někým, kdo tomu rozumí.

Pojištění může být levné, dražší, ale i hodně drahé

Pojišťovny se v poslední době o klienty hodně přetahují, takže není výjimkou, že jedna nabídne slevu 10 % a druhá třeba hned 30 %. Je proto potřeba chvíli nad změnou pojišťovny či dané pojistky přemýšlet a procházet všechny varianty. Nejvíce pak všechny plošně zlevňují v období před Vánoci, aby nalákaly co nejvíce zákazníků ještě před koncem roku, a v „hluchých místech” během roku, kdy se nic významného neděje.

Chvíle, kdy pojišťovny zlevňují nejvíce

Těmito „hluchými místy” je jaro a podzim. Už nebo ještě nemůžete jet na hory, kde by se vám mohl stát nějaký úraz, nemůžete ani jet nikam k vodě, neboť je již nebo ještě zima, a ani většinou v tomto období nepodnikáme tolik výletů.

Právě v tomto období proto pojišťovny pojišťují nejlevněji. Naopak nejdražší obdobím v roce je léto a zima. V létě často jezdíme na výlety, k moři, na bazén apod., kde se nám může něco stát. Na druhou stranu v zimě zase jezdíme na hory, což je opět z pohledu pojištění velmi rizikové.

Shrnutí na závěr

Takže než se rozhodnete pro změnu pojistky nebo pojišťovny, projděte si všechny možnosti, zjistěte všechny podmínky i ceny a také si počkejte na nejvýhodnější období v roce. Úspora na pojistce pak může vzrůst i na tisíce korun za rok.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*