Nový zákon o půjčkách poprvé proti zákazníkům

Zákon - ilustrační foto

Nový zákon o půjčkách, který vešel v účinnost loni v prosinci, jež měl původně pomoci hlavně klientům úvěrových poskytovatelů, je letos v lednu poprvé znevýhodnil. Poskytovatelé půjček totiž musí pod hrozbou sankcí mnohem pečlivěji zkoumat platební morálku každého žadatele. Musíte si tak dávat větší pozor na to, abyste neměli žádný negativní záznam v registru dlužníků!

Negativní záznam v registru dlužníků máte co by dup

A získat takový negativní záznam není vůbec těžké! Stačí jednou neuhradit svou splátku a už tam jste! Nutnost pečlivě kontrolovat platební morálku každého žadatele tak znevýhodňuje i poctivé plátce. I když jste totiž poctivý a slušný člověk, stačí abyste jednou zapomněl, a už si nikdy nebudete moct půjčit.

Do registru nahlíží celkem 65 bank

Pokud si myslíte, že zrovna vaše banka se do registru dlužníků dívat nebude, jste na omylu. V současnosti sdílí informace v registru dlužníků celkem 65 bank z celé republiky. A můžete si být jisti, že jednou z nich je i ta vaše.

Jakým způsobem můžete být vyškrtnuti z registru dlužníků?

Pokud už v registru dlužníků jste, ale všechny své dluhy jste již řádně splatili, můžete se z něj nechat vymazat. Musíte však být velmi trpěliví. Podle zákona může správce provést výmaz až ve chvíli, kdy byl dluh splacen. Následně se na správce registru obraťte s tím, že jste již vše řádně splatili, a proto chcete být vymazáni. Trvat to však může až 3 roky.

Výmaz z registru dlužníků

I když se zdá, že jakmile jste zapsáni v registru dlužníků, máte všude dveře zavřené, není tomu tak. Chce to jen více hledat a zajímat se. Navíc neházejte flintu do žita a tak či tak se pokuste o výmaz z registru dlužníků. Může to být sice běh na dlouhou trať, ale za ten výsledek to přeci stojí, ne?!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*