Jak používat kreditní kartu správně

Jak používat kreditní karty - ilustrační foto

Kreditní karta je skvělým pomocníčkem. Tedy pouze v případě, že s ní správně zacházíte. Často se o ní říká, že je to “Dobrý sluha, ale zlý pán”. Jak tedy situaci obrátit ve svůj prospěch? A jak získáte z kreditní karty to nejlepší? Poradíme vám právě zde!

Jednoduché rady, kterými se řiďte

Řiďte se těmito šesti tipy a budete se svou kreditní kartou nejlepší kamarádi:

1. Bezúročné období je nejdůležitější

Půjčení peněz na kreditku může mít obrovskou výhodou. Nemusíte splácet úroky. Taková možnost se nazývá bezúročné období a trvá většinou až 50 dnů od půjčky. Toto období si proto hlídejte jako oko v hlavě a rozhodně se ho snažte za každou cenu splnit.

2. Splácejte, když můžete

Splácejte, splácejte, splácejte. Alespoň po malých splátkách. Rozhodně ale peníze neodkládejte do budoucna! Jakmile totiž budete dlužit dlouho, budou vám úroky neustále růst.

3. Plaťte v obchodech, ale nevybírejte si hotovost

Kreditní karta je skvělou pomocnicí při placení v obchodech. Můžete si koupit zboží, i když na něj aktuálně nemáte dostatečné finanční prostředky.
Na druhou stranu se ale nevyplatí vybírat si z kreditní karty hotovost. Většina bank vám totiž v takovém případě neposkytne bezúročné období a období s úroky vám začne běžet ihned okamžikem výběru. Proto se výběru hotovosti z kreditní karty vyvarujte!

4. Využívejte partnerské programy

Partnerské programy umožňují získat u partnerských obchodníků při platbě slevu z ceny za zboží či službu. Platba kreditkou se tak ještě více zvýhodní!

5. Vracejte si peníze z nákupů zpět

Některé kreditní karty dokonce kombinují slevy za zboží či služby s možností získat část zaplacených peněz z nákupu zpět. Můžete tak získat až 30 % z hodnoty nákupu zpátky. S akčními kupóny navíc dosáhnete až na poloviční slevu zboží. Proto si i tuto možnost pořádně nastudujte a nechejte si vracet peníze zpět.

6. Plaťte bezpečně

A nakonec zde máme tip ohledně bezpečnosti. S možností bezkontaktních plateb už prakticky nemusíte dát kartu z ruky. Proto nikdy nikomu neprozrazujte číslo své kreditní karty a už vůbec ne CVV kód. A nezapomeňte ani na limity placení! Jen tak zajistíte skutečně bezpečné placení se svou kreditní kartou.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*