Proč je dobré refinancovat hypotéku?

Refinancing - ilustrační obrázek
Refinancování hypotéky

Splnili jste si sen o vlastním bydlení nebo jste zrekonstruovali to stávající? A vzali jste si k tomu na pomoc hypotéku? Pak teď určitě pravidelně každý měsíc splácíte. Ať už je to pár tisíc korun, nebo několik desítek tisíc, určitě byste si i vy přáli splácet měsíčně méně. A to také můžete! Svou hypotéku totiž můžete jednoduše refinancovat!

Hypotéky jsou nejvýhodnější, ale…

Ač jsou v současnosti hypotéky nejvýhodnějším úvěrovým produktem na trhu, stále za ní přeplatíte obrovskou sumu peněz. Mnohdy i několik milionů! To je obrovská ztráta. Všichni se jí sice snažíme minimalizovat, ale někdy prostě není jiné cesty než přijmout to, co je. Ovšem nemusíte se s tím smířit napořád! Svou hypotéku můžete refinancovat.

Co je refinancování hypotéky?

Refinancování hypotéky znamená, že převedete svou stávající hypotéku k nějakému jinému finančnímu subjektu. Převedete tedy svou hypotéku ze své banky například do banky zcela nové nebo k soukromému poskytovateli. Díky tomu získáte hypotéku novou, s novými podmínkami, s novou dobou splatnosti a s novou přeplacenou částkou. Můžete takto ušetřit skutečně hodně! Klidně i několik stovek tisíc korun.

Můžete získat i výhodnější úrokovou sazbu

Přestože v současnosti úroková sazba u hypoték neustále roste, můžete díky refinancování získat i výhodnější úrokovou sazbu než u své stávající hypotéky. Pokud jste si totiž sjednávali hypotéku na konci roku 2008 nebo na začátku roku 2009, sjednali jste si hypotéku v období se zatím nejvyšší úrokovou sazbou, jaká byla na našem trhu. Tehdy se průměrná úroková sazba pohybovala kolem 6 %. Dnes je to jen kolem 3 %. Proto je právě teď skvělá příležitost pro refinancování hypotéky.

Na nic nečekejte a hypotéku rovnou refinancujte!

Rozhodně na nic nečekejte! Úrokové sazby neustále rostou, a to, co platí dnes, nemusí platit třeba za pár měsíců. Každým dnem tak můžete přicházet o své peníze. Nehledě na to, že zbytečně přeplácíte svou stávající hypotéku. Proto na nic nečekejte a svou hypotéku refinancujte. Ušetříte si tak statisíce korun, které rozhodně jen tak na ulici nenajdete.D

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*