Průzkum odhalil nebezpečí, které podceňujeme.

Pozor na skryté poplatky u úvěrů - ilustrační foto

Nedávno internet obletěla zpráva s výsledky nejnovějšího průzkumu chování obyvatel ČR. Ten odhalil obrovské nebezpečí, které většina z nás nehledáme. Skryté poplatky u úvěrů! Jen 3 % Čechů se zajímají o transparentnost podmínek u úvěrů. Jste mezi nimi nebo vás skryté poplatky nezajímají?

Lidé chtějí transparentní půjčky

Přesto, že daný průzkum potvrdil, že si většina z nás přeje transparentní půjčky, skoro nikdo na to stejně v praxi nehledí. To je velký problém! Skryté poplatky jsou totiž reálnou hrozbou!

Nikdy nevíte, kdy zrovna vy budete mít takovou smůlu a banka či jiná finanční instituce je na vás bude vymáhat. A pozdější odvolávání vám už nebude nic platné. Smlouvu jste podepsali, plaťte.

Jak se jednoduše vyhnout skrytým poplatkům?

Jak to tedy udělat, aby vás skryté poplatky nemohly finančně zničit? Jak se jim jednoduše vyhnout, anebo je mít alespoň pod kontrolou? Čtěte smlouvy!

Jednoduché, někdy nepříjemné, ale účinné. Vždy za každých okolností si přečtěte, co podepisujete! Jen tak se vyhnete skrytým poplatkům, penále nebo pokutám. Nic jiného vás neochrání. Bohužel to mnohdy znamená prokousat se nesrozumitelným a špatně čtivým textem, ale jinak to nepůjde.

Nemůže mi někdo pomoci?

Pokud na to nemáte čas ani energii, může vám samozřejmě někdo pomoci. Ať už známý, příbuzný nebo kamarád.

Nejčastěji je to ale finanční poradce, který už má podobných smluv načtených tisíce. Právě on ví, na co si dát pozor, kde číhají největší hrozby a pod čím se skrývají ony nejzákeřnější poplatky. Pokud se nechcete smlouvami prokousávat sami, raději zvolte odbornou pomoc.
Rozhodně ale nikdy nad tím nemávněte rukou! Skutečně! Nikdy nevíte, co se kdy stane a může přijít situace, kdy se budete proklínat, že jste si ten papír ještě jednou nepřečetli.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*