Spoření je čím dál méně výhodné

Spoření je čím dál méně výhodné

Spořit si na horší časy je již zažitým zvykem většiny z nás. Spousta lidí k tomu využívá nejčastěji spořící účty. Ty ještě před pár lety znamenaly ideální řešení pro ty, kteří chtějí mít peníze kdykoliv po ruce a navíc se jim úročí více než na běžném účtu. To už je ale bohužel dnes jen pouhá vzpomínka na časy dávno minulé.

Nový vítr do plachet vane od Creditas

Pokud jste měli společnost Creditas až do teď spojenou pouze s poskytovatelem půjček a úvěrů, tak si od letošního roku zvykejte na její novou image, a to, že se nově jedná také o bankovní instituci. A s jejím příchodem na český bankovní trh také přichází velká novinka v podobě nejvýhodnějšího spořícího účtu současnosti.

Musíte ale spořit, spořit a spořit

Creditas totiž garantuje svým klientům nejvyšší úrok na spořícím účtu, a to po dobu následujících pěti let, tedy až do roku 2021. Její úrok po celou tuto dobu bude činit 1,1 procenta ročně. To je tedy nejvíc z celého spektra českých bank.

Jenže nic není zadarmo, a to ani krásný úrok na spořícím účtu. Stejně jako jiné banky si i Creditas stanovuje určitá pravidla pro dosažení na tento úrok. Tím hlavním je podmínka na peníze nijak nesáhnout. Oproti jiným proto peníze nemáte tak docela k dispozici.

Oproti ostatním bankám je to ale pohádka

Peníze musíte mít na spořícím účtu bez hnutí a nijak je neutrácet. Pokud vám však tato podmínka nevadí, není již žádný jiný důvod se ke spoření u této nově vzniklé banky nezapsat. Všechny ostatní totiž nabízí úroky pod jedním procentem, a tak tato malá ztráta na komfortu stojí za to.

Jaké další možnosti spoření máte?

Kromě spořících účtů můžete své peníze uložit do klasického stavebního spoření, do investic či do vkladních knížek. Záleží už jen na vás, kolik peněz chcete uložit, jaké zhodnocení očekáváte a za jak dlouho budete peníze zase potřebovat. Poradí vám v jakékoliv bance i v soukromé poradenské firmě.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*